Kategorie

Archiwa

Mateusz Wojciechowski, Senior Sales Representative

Mateusz Wojciechowski, Senior Sales Representative

„To bardzo ważne, by rozmawiać z kierowcami, którzy są w drodze i zatrzymują się na naszych stacjach”.

 

W celu nieustannej nauki oraz poprawy jakości, nasz zespół jest zawsze gotów, aby wystawić na próbę nasze usługi. Tego zadania podjął się Senior Sales Representative z OnTurtle Mateusz Wojciechowski. Mateusz pokonał 5000km, jadąc przez Hiszpanię, Francję, Niemcy i Polskę i korzystając z naszej sieci stacji paliw i systemów płatności. Najlepsze doświadczenie? – Możliwość rozmowy z kierowcami zajmującymi się transportem drogowym – jak wyjaśnia w wywiadzie.

 

Dlaczego zorganizowałeś tę podróż?

Celem było zdobycie doświadczenie kierowcy, który zatrzymuje się na stacjach OnTurtle. Chciałem zobaczyć, jak w praktyce wygląda tankowanie i zdecydowałem, że najlepszym sposobem jest zrobić to samemu. Doświadczenie było bardzo dobre, ponieważ w ten sposób mogłem z pierwszej ręki ocenić zalety i potencjał naszej sieci.

Którą drogą jechałeś?

Podróż trwała dwa dni, 2500 kilometrów w jedną stronę i kolejne 2500 kilometrów z powrotem. Opuściłem nasze biura w Mercabarna, zatrzymałem się na stacji La Jonquera, która jest dla nas bardzo ważnym punktem. Spałem w hotelu, a następnego dnia o 4 rano wyjechałem do Polski, przejeżdżając przez Francję i Niemcy. Pierwotny plan zakładał zatrzymanie się na 10 stacjach paliw, ale widząc, że mam dobry czas i że informacje, które zbierałem, są bardzo przydatne, rozszerzyłem je do 27.

 

Jak wybrałeś stacje, na których tankowałeś?

We Francji zacząłem korzystać z naszej aplikacji i wyznaczyłem trasę dojazdu do miejsc, w których mogłem się zatrzymać. Wybrałem stacje, na których tankuje najwięcej klientów i byłem zaskoczony, że znają nas nawet w najmniejszych wioskach.

 

Jaka jest różnica między stacjami we Francji i w Niemczech?

W Niemczech mamy mniej stacji, ale są one lepiej zlokalizowane. Kluczem jest to, że nie są one zlokalizowane na samych autostradach, ale że trzeba do nich przejechać kilometr lub dwa. Dla przewoźnika, który musi odpoczywać dziewięć godzin dziennie, kilometr jest niczym, a w zamian ma zalety: komfort i bezpieczeństwo. Tego typu stacje są zazwyczaj oferują usługi podstawowe, które stopniowo włączamy do naszej sieci.

 

Czy usługi oferowane w obu krajach są takie same?

W Niemczech jest wiele stacji samoobsługowych. Oferują jednak bardzo dobrą obsługę klienta przez centralę, do której można zadzwonić, aby zdalnie odblokować np. dystrybutor.

 

Który model stacji jest najbardziej przydatny?

Myślę, że idealnym modelem jest różnorodność, ponieważ potrzeby każdego klienta są inne. Dlatego też oferujemy szeroki wachlarz usług i produktów, które dostosowujemy do różnych klientów. W zależności od firmy, priorytet może być różny, np. lokalizacja stacji (autostrady lub drogi), usługi dla firm i kierowców, bezpieczne parkowanie, obsługa personelu, bezpieczeństwo podczas tankowania.

 

Czy potrzeby firm różnią się od potrzeb kierowców?

Tak. Kierowcy biorą pod uwagę oferowane usługi jak np. prysznice oraz bezpieczeństwo. W tym sensie wielu z nich chce dotrzeć do La Jonquera, gdzie duży wybór usług.

 

Co firmy cenią sobie najbardziej?

Chociaż wiemy, że cena jest ważna i bardzo się liczy dla firm transportowych, czasami lepiej jest zapłacić nieco więcej, aby uzyskać lepszą jakość i bezpieczeństwo: i to właśnie wyjaśniam klientom. Ponadto, jeśli ktokolwiek wybierze nas z powodu ceny, może zrezygnować również z uwagi na cenę. Wartość dodana, którą oferujemy, jest kluczowa.

 

Udało ci się porozmawiać z kierowcami?

Tak. Zatrzymywałem się zarówno na stacjach, jak i na parkingach, zwłaszcza po południu, kiedy kierowcy zostają tam na noc. Większość z nich chciała rozmawiać ze mną w celu poprawy usług: bezpieczne parkingi i wysokiej jakości paliwo są dla nich ważne.

 

Jakie wnioski wyciągnąłeś z podróży?

Podróż pomogła mi się zbliżyć do rzeczywistości kierowcy. Porozmawiać z nimi, zobaczyć jak żyją, gdzie się zatrzymują i dlaczego, czego potrzebują. Ostatnio zwiększyliśmy liczbę wyjazdów na stację La Jonquera, aby zbliżyć się do osób, które podejmują istotne dla nas decyzje: którą stację wybrać i którą kartę płatniczą. Jeśli chcemy, aby kierowcy wybierali OnTurtle, musimy zawalczyć o klientów i zadbać o nich. Kiedy podróżują mają czas, zatrzymują się na 9 godzin. Chcemy wiedzieć, co robią w domu, aby mogli to robić również w drodze , aby czuli się komfortowo.

 

Czy do tej pory miałeś z kierowcami bezpośredni kontakt?

Tak, dzięki karcie Transcard. Kierowcy używają jej coraz częściej, zwłaszcza ci, którzy przejeżdżają przez stację La Jonquera. Nasza główna stacja paliw jest również miejscem, w którym mamy kontakt z przewoźnikami.

 

W jaki sposób pomogła Ci aplikacja OnTurtle?

Działa świetnie. Początkowo jej nie używałem, ale kiedy dojechałem do Francji, to zacząłem. Aplikacja pokazuje, gdzie jesteś i jakie są najbliższe stacje, jakie usługi są dostępne na każdej z nich itp. Dla kierowców jest to bardzo przydatne.

 

Teraz nadszedł czas, aby przeanalizować wszystkie dane zebrane podczas tylu kilometrów.

Tak, teraz mam dużo pracy nad analizą wyników. Chcę przekazać swoje doświadczenie innym sprzedawcom i sieci międzynarodowej. Z niecierpliwością czekałem na tę podróż, która pomogła mi poznać firmy transportowe, których jeszcze nie znałem: mam ich na liście 200. Zauważyłem, że rynek jest ogromny, a to jest bardzo pozytywne.

 

Czy masz w planach inne podróże?

Pod koniec września planujemy czterodniową podróż przez Austrię. Mamy tam bardzo konkurencyjne stacje. Myślę, że nadal będę odbywał takie podróże; to bardzo ważne, aby rozmawiać z kierowcami, którzy są w drodze i zatrzymują się na naszych stacjach.