Nazwa Redtortuga

Żółw [hiszp. tortuga] jest symbolem, który nas definiuje i nazwą, pod jaką znani jesteśmy w świecie transportu. Ale wybór tego uroczego gada jako znaku tożsamości firmy ma swoje uzasadnienie.

Po zaprojektowaniu stacji La Jonquera potrzebowaliśmy nazwy dla firmy i logo, które byłoby reprezentatywne i przyciągające uwagę. W tym celu zaczęliśmy przyglądać się okolicy wokół stacji, tj. górom la Albera. I tak firmę nazwano Oil Albera, nawiązując do otaczających gór, a na logo wybrano jedno z najbardziej reprezentatywnych zwierząt lokalnej górskiej fauny – domyślają się Państwo jakie? Właśnie tak, żółwia śródziemnomorskiego. Albera to jedyne miejsce na półwyspie, gdzie żółwie te żyją na wolności, ale jednocześnie zagrożone są wyginięciem.

Naturalnym środowiskiem wokół stacji Redtortuga jest pasmo górskie la Albera, jedyne miejsce, gdzie żółw śródziemnomorski żyje na wolności

Stacja szybko stała się znana wśród przewoźników pod nazwą La Tortuga (Żółw), w związku z czym po uruchomieniu sieci krajowej firma przyjęła nazwę Redtortuga.